Paikallisuutiset

Ylivieskalaisen Lettikulman yrittäjä Ritva-Liisa Kunnari on pitkän linjan ammattilainen: "En ole koskaan ajatellut, että tekisin jotain muuta, kauneus on kiinnostanut pikkutytöstä lähtien"

Lettikulman yrittäjä Ritva-Liisa Kunnarin mielestä on hyvä, että kampaamot pystyvät erikoistumaan

Lettikulman yrittäjä Ritva-Liisa Kunnari sanoo, että peruukit ja lisäkkeet ovat nykyään aidomman näköisiä ja miellyttävämpiä käyttää. Aidoista hiuksista tehty peruukki on luonnollisen näköinen, mutta myös keinokuituperuukit ovat kehittyneet paljon viime vuosien aikana.
Lettikulman yrittäjä Ritva-Liisa Kunnari sanoo, että peruukit ja lisäkkeet ovat nykyään aidomman näköisiä ja miellyttävämpiä käyttää. Aidoista hiuksista tehty peruukki on luonnollisen näköinen, mutta myös keinokuituperuukit ovat kehittyneet paljon viime vuosien aikana. Kuva: Tuovi Pulkkanen

Ylivieskalaisen parturi-kampaamo Lettikulman yrittäjälläRitva-Liisa Kunnarilla on takana alan historiaa kolmen vuosikymmenen ajalta, mutta hän toteaa, että itse tekeminen ei ole matkan varrella muuttunut.

– Tekniikat ja tuotteet muuttuvat jatkuvasti, mutta perustyö on ollut ihan samanlaista alusta as

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä