Paikallisuutiset

Kalajaska nimeksi keskiviikon lehdelle – Tilattavan Kalajokilaakson ja ilmaisjakelun roolien ero selvemmäksi

Päätoimittaja Seppo Kangas, myyntipäällikkö Armi Vähä-Pudas ja tiimiesimies Vesa Alahäivälä ovat vastanneet uuden Kalajaskan suunnittelusta. Mallilehti tuli äskettäin painosta.
Päätoimittaja Seppo Kangas, myyntipäällikkö Armi Vähä-Pudas ja tiimiesimies Vesa Alahäivälä ovat vastanneet uuden Kalajaskan suunnittelusta. Mallilehti tuli äskettäin painosta. Kuva: Päivi Savela

Ylivieska

Kalajokilaakso-lehden keskiviikon suurjakelunumero ottaa viralliseen käyttöön lehden lempinimen. Samalla, kun lehti muuttuu tabloidiksi 15. tammikuuta, sen nimeksi tulee Kalajaska.

– Se, että lehdellä on lempinimi, kertoo paljon lehden läheisyydestä lukijoille. "Keskiviikon Kalajaska" on jo

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä