Paikallisuutiset

Ylivieskan Huhmariin tehdään maakunnan pisimmät kuntoportaat – "Hyödynnämme rinteen itäpuolen louhikot ja saamme portaisiin Lapin tunnelmaa"

Huhmarin kuntoportaiden pohjustustyöt on tarkoitus aloittaa syksyllä. Jari Isokääntä, Piia Jylhä, Jani Hämäläinen ja Väinö Haapakoski suunnittelemassa kuntoportaiden sijoittumista Huhmarin rinteeseen.
Huhmarin kuntoportaiden pohjustustyöt on tarkoitus aloittaa syksyllä. Jari Isokääntä, Piia Jylhä, Jani Hämäläinen ja Väinö Haapakoski suunnittelemassa kuntoportaiden sijoittumista Huhmarin rinteeseen. Kuva: Juha Nivala

Ylivieskan Kuula on yhdessä eri urheiluseurojen, LC-klubien ja järjestöjen kanssa käynnistämässä Huhmarin kuntoporras -hanketta. Sen tavoitteena on rakentaa Huhmarkallion ulkoilualueelle maakunnan pisimmät kuntoportaat.

Ylivieskan Kuula kertoo tiedotteessaan, että suunnitelmissa on tehdä lähes 250 as

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä