Paikallisuutiset

Ylivieskalainen Marika Ahoniska kannustaa murjotusmokkapaloilla ja kiukkukaakaolla erimielisyyksien kimppuun – Kehupilvestä saa voimaa huonona päivänä

Marika Ahonniska valitsee itsellee tälle viikolle luovuuspusun, sillä hän alkaa esimiehensä kanssa valmistella marraskuun Hyvän huomaamisen viikkoa.
Marika Ahonniska valitsee itsellee tälle viikolle luovuuspusun, sillä hän alkaa esimiehensä kanssa valmistella marraskuun Hyvän huomaamisen viikkoa. Kuva: Liisa Ängeslevä

Sitä on pidettävä vähintäänkin hyvän työyhteisön merkkinä, että jokainen työntekijä antaa kehupilven olla viikon ajan työhuoneensa ovenpielessä ja tuumii, ettei tällä viikolla voi olla hymyilemättä.

Näin kävi viime syksyn Hyvän huomaamisen viikolla Sievin kunnantalolla. Vapaa-aikapuolen tehonelikko k

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä