sunnuntai 27.11.2022 | 04:25
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
Urheilu

Nuoret yleisurheilijat kilpailivat Kalajoella piirihuipentumassa – täältä löytyy tuloksia

Ma 29.7.2019 klo 15:56 | päivitetty ma 16:11

Kalajoki, Keski-Pohjanmaan Yleisurheilun piirihuipentuman tuloksia:

2. kilpailupäivä:

P9:

Pituus (13): 1) Riku Utriainen YlivKu 3,37, 2) Markus Kyösti HimU 3,30, 3) Luukas Saarikoski KannU 3,22, 4) Robin Knutar KokkVei 3,15, 5) Joonatan Jaatinen KalajJu 3,10, 6) Leevi Nissilä LohtVei 3,03.

Kuula (13): 1) Arttu Syväkoski KaustPV 7,35, 2) Pentti Torvi HimU 7,20, 3) Leevi Nissilä LohtVei 6,31, 4) Viljami Törmänen KälvTa 6,13, 5) Luukas Saarikoski KannU 5,99, 6) Jeremias Bäckman KalajJu 5,78.

Keihäs (7): 1) Pentti Torvi HimU 19,39, 2) Viljami Törmänen KälvTa 18,09, 3) Arttu Syväkoski KaustPV 18,09, 4) Jeremias Bäckman KalajJu 15,79, 5) Niilo Vuolle KälvTa 15,07, 6) Leevi Nissilä LohtVei 14,52.

Miniottelu Pituus/Keihäs: 1) Torvi Pentti HU 313, 2) Syväkoski Arttu KP-V 284, 3) Nissilä Leevi LoVe 278.

Miniottelu Kuula/Pituus: 1) Saarikoski Luukas KU 404, 2) Nissilä Leevi 398, 3) Utriainen Riku YK 360.

Miniottelu Kuula/Keihäs: 1) Torvi 523, 2) Syväkoski 514, 3) Törmänen Viljami KT 448.

P10:

60 m aj: (-1.8): 1) Leo Rautio NivU 12,77.

Pituus: 1) Iiro Eskola NivU 3,75, 2) Leo Rautio NivU 3,72, 3) Oskari Peltokangas ToholU 3,36, 4) Elia Katajalaakso KannU 3,06.

Kiekko: 1) Jere Murto AlavVi 26,29, 2) Oskari Peltokangas ToholU 17,16.

P11:

60 m aj: 1) Luka Kykyri KälvTa 11,12, 2) Kimi Kaustinen KaustPV 11,32, 3) Eeli Kuutti KannU 12,64, 4) Roope Rentola YlivKu 13,28, 5) Samuel Yliuntinen KalajJu 14,62, 6) Joona Ilola KannU 15,19, 7) Tuomo Hollanti KannU 15,20.

Pituus (8): 1) Luka Kykyri KälvTa 4,12, 2) Kimi Kaustinen KaustPV 3,69, 3) Roope Rentola YlivKu 3,57, 4) Tuomas Pirkola KälvTa 3,50, 5) Eeli Kuutti KannU 3,40, 6) Samuel Yliuntinen KalajJu 3,38.

Kiekko: 1) Kimi Kaustinen KaustPV 23,84, 2) Ville Isokääntä AlavVi 20,54, 3) Luka Kykyri KälvTa 14,95, 4) Tuomas Pirkola KälvTa 13,86, 5) Roope Rentola YlivKu 11,55.

P12:

200 m: (-2.7): 1) Atte Salminen KaustPV 29,57, 2) Aaro Uusitalo KalajJu 32,90, 3) Onni Palola NivU 33,41.

60 m aj: (-3.1): 1) Atte Salminen KaustPV 11,07.

Pituus: 1) Atte Salminen KaustPV 4,17, 2) Peetu Mastokangas YlivKu 3,73, 3) Onni Palola NivU 3,25.

Kiekko: 1) Niilo Torvi HimU 30,43, 2) Juuso Tuura HaapajKi 25,46, 3) Valtteri Purola ReisjPi 23,48, 4) Peetu Mastokangas YlivKu 16,66.

P13:

200 m: (-1.9) (8): 1) Mahmoud Bakar VetU 27,15, 2) Joosef Ahmed VetU 28,61, 3) Kasper Björkbacka VetU 29,14, 4) Eemi Kinnunen HaapajKi 29,64, 5) Sisu Peltoniemi KaustPV 29,77, 6) Eemeli Tarkka LohtVei 32,49.

60 m aj: (-1.0): 1) Niko Kaustinen KaustPV 10,90, 2) Eemeli Tarkka LohtVei 11,44.

Pituus: 1) Niko Kaustinen KaustPV 4,11, 2) Kasper Björkbacka VetU 4,06, 3) Sisu Peltoniemi KaustPV 3,83, 4) Eemeli Tarkka LohtVei 3,82.

Kiekko: 1) Santeri Hanhikoski KaustPV 35,72, 2) Esa Koskinen KaustPV 32,67, 3) Niko Kaustinen KaustPV 31,91.

P15:

300 m: 1) Samuli Takkunen AlavVi 37,54, 2) Kristian Hautakoski AlavVi 38,93, 3) Rasmus Remesaho ToholU 39,39.

2000 m: 1) Pietari Jussinmäki HalsToi 6.33,06, 2) Kasper Björkbacka VetU 7.03,60, 3) Tatu Junno YlivKu 7.34,88, 4) Urho Mäkinen NivU 7.38,92.

100 m aj: (-1.9): 1) Samuli Takkunen AlavVi 13,98, 2) Kristian Hautakoski AlavVi 15,06, 3) Joona Ali-Haapala KaustPV 15,68, 4) Lenni Yli-Kotila KannU 15,72, 5) Veikka Nuorala KalajJu 18,99.

Pituus: 1) Joona Ali-Haapala KaustPV 5,57, 2) Joonas Kyösti HimU 5,56, 3) Lenni Yli-Kotila KannU 5,30.

Kiekko: 1) Lenni Yli-Kotila KannU 41,39, 2) Kristian Hautakoski AlavVi 29,85.

T9:

40 m: (-1.6) (8): 1) Siiri Ikäläinen YlivKu 7,42, 2) Ringa-Ilona Jylhä HalsToi 7,48, 3) Ada Kinnunen HaapajKi 7,48, 4) Siiri Joki-Erkkilä KalajJu 7,80, 5) Ansa Kanala HalsToi 7,82, 6) Aada Kellokoski VetU 7,85.

1000 m (7): 1) Siiri Ikäläinen YlivKu 4.15,14, 2) Ansa Kanala HalsToi 4.22,30, 3) Ada Kinnunen HaapajKi 4.25,01, 4) Ringa-Ilona Jylhä HalsToi 4.27,25, 5) Maisa Niemi KaustPV 4.29,92, 6) Aada Kellokoski VetU 4.47,32.

Korkeus: 1) Siiri Joki-Erkkilä KalajJu 095, 2) Neea Rentola YlivKu 085, 2) Siiri Ikäläinen YlivKu 08.

Miniottelu 40m/Korkeus: 1) Joki-Erkkilä Siiri KaJu 242.

Miniottelu 40m/1000m: 1) Ikäläinen Siiri YK 306, 2) Kinnunen Ada HK 278, 3) Jylhä Ringa-Ilona HT 274.

Miniottelu 1000m/Korkeus: 1) Ikäläinen 212, 2) Rentola Neea YK 148.

T10:

60 m aj: 1) Lauriina Kortetmaa KannU 12,22, 2) Jemina Eskola KannU 12,29, 3) Netta Kähtävä AlavVi 13,53, 4) Helmiina Siirilä KälvTa 13,73, 5) Inka Niemi KaustPV 14,37, 6) Elsa Rentola YlivKu 15,43.

Korkeus: 1) Helmiina Siirilä KälvTa 105, 2) Elsa Rentola YlivKu 105.

Kolmiloikka: 1) Peppi Mastokangas YlivKu 7,79, 2) Lauriina Kortetmaa KannU 7,74, 3) Elsa Rentola YlivKu 6,85, 4) Jemina Eskola KannU 6,48, 5) Inka Niemi KaustPV 6,26.

Kuula (8): 1) Lauriina Kortetmaa KannU 6,30, 2) Netta Kähtävä AlavVi 5,57, 3) Mette Isosalo KälvTa 5,39, 4) Leena Puranen HimU 5,07, 5) Helmiina Siirilä KälvTa 4,84, 6) Elsa Rentola YlivKu 4,77.

Keihäs (7): 1) Jemina Eskola KannU 19,90, 2) Lauriina Kortetmaa KannU 14,02, 3) Mette Isosalo KälvTa 13,90, 4) Netta Kähtävä AlavVi 11,83, 5) Inka Niemi KaustPV 11,20, 6) Leena Puranen HimU 8,66.

T11:

60 m aj: (-0.7): 1) Livia Kähtävä AlavVi 10,48, 2) Laura Aho ReisjPi 11,08, 3) Vanessa Pöyhönen VetU 11,55, 4) Lotta Mäkelä KalajJu 12,15.

Korkeus: 1) Vanessa Pöyhönen VetU 130, 2) Telma Tuorila HimU 125, 3) Malla Hämäläinen YlivKu 120, 4) Kaisa Kyösti HimU 115, 5) Lotta Mäkelä KalajJu 105.

Kolmiloikka: 1) Livia Kähtävä AlavVi 9,91, 2) Riialiina Kiljala YlivKu 7,74, 3) Anni Syväkoski KaustPV 6,93.

Kuula (7): 1) Livia Kähtävä AlavVi 9,62, 2) Laura Aho ReisjPi 9,34, 3) Anni Syväkoski KaustPV 7,40, 4) Riialiina Kiljala YlivKu 7,11, 5) Fanni Huhtala KälvTa 5,76, 6) Lotta Puranen HimU 5,05.

Keihäs: 1) Livia Kähtävä AlavVi 25,53, 2) Vanessa Pöyhönen VetU 21,03, 3) Laura Aho ReisjPi 18,57, 4) Anni Syväkoski KaustPV 15,35, 5) Lotta Puranen HimU 12,43, 6) Helmi Vanhala KälvTa 11,56.

T12:

200 m (10): 1) Vanessa Store KälvTa 28,60, 2) Jenniina Tuura KalajJu 30,75, 3) Frida Isojärvi KalajJu 30,78, 4) Elmiina Katajalaakso KannU 32,27, 5) Lotta Oja KalajJu 32,98, 6) Viivi-Leena Kari VetU 33,41.

60 m aj (7): 1) Vanessa Store KälvTa 10,66, 2) Viivi-Leena Kari VetU 10,92, 3) Aava Raudaskoski KokkTU 11,89, 4) Lotta Oja KalajJu 12,17, 5) Jenny Ahoniemi KannU 13,05, 6) Fiia Niemelä KalajJu 13,22.

Korkeus: 1) Aada Eskola NivU 130, 2) Aava Raudaskoski KokkTU 130, 3) Frida Isojärvi KalajJu 125, 4) Jenniina Tuura KalajJu 125.

Kolmiloikka: 1) Vanessa Store KälvTa 9,17, 2) Aada Eskola NivU 8,81, 3) Helmi Jauhiainen ReisjPi 7,67.

Kuula: 1) Helmi Jauhiainen ReisjPi 9,00, 2) Vanessa Store KälvTa 7,78, 3) Noora Huuki KannU 7,58, 4) Taija Nousiainen KalajJu 7,24, 5) Jenniina Tuura KalajJu 6,76.

Keihäs: 1) Helmi Jauhiainen ReisjPi 34,03, 2) Minka Mäkitalo KannU 21,07, 3) Noora Huuki KannU 20,45, 4) Fiia Niemelä KalajJu 17,56.

T13:

200 m: (-1.6): 1) Essi Koivisto VetU 28,78, 2) Vilma Knutar KokkVei 29,81, 3) Anna Lukkarila KannU 29,88, 4) Kiia Anttila KälvTa 30,05, 5) Emilia Ilola KannU 30,97.

60 m aj: (-2.0): 1) Saana Koskimäki KaustPV 10,73, 2) Anna Lukkarila KannU 10,85, 3) Rebekka Pöyhönen VetU 13,88.

Korkeus: 1) Vilma Knutar KokkVei 150.

Kolmiloikka: 1) Vilma Knutar KokkVei 10,46, 2) Saana Koskimäki KaustPV 9,81, 3) Essi Koivisto VetU 9,65, 4) Sara-Maria Korpela KannU 8,47.

Kuula: 1) Saana Koskimäki KaustPV 10,32, 2) Aamu Uusitalo HimU 10,32, 3) Jonna Järvelä KaustPV 8,40, 4) Sara-Maria Korpela KannU 8,25.

Keihäs: 1) Saana Koskimäki KaustPV 29,33, 2) Emilia Ilola KannU 22,62, 3) Jonna Järvelä KaustPV 21,65, 4) Rebekka Pöyhönen VetU 19,43.

T15:

300 m: 1) Aada Määttälä ToholU 42,62, 2) Vilma Vesaluoma YlivKu 44,30, 3) Milla Utriainen KaustPV 45,82, 4) Terhi Junno YlivKu 47,02, 5) Oona Kangasvieri KannU 47,87, 6) Siiri Aho YlivKu 48,24.

2000 m: 1) Assi Hakala HimU 7.44,62, 2) Sanni Vuollet KalajJu 7.49,98, 3) Anni Niku NivU 7.56,54, 4) Iida Rautio NivU 8.01,09, 5) Emma Mäkinen NivU 8.03,26.

80 m aj: (-2.4): 1) Aada Määttälä ToholU 12,75, 2) Salla Koskimäki KaustPV 13,33, 3) Sanna Läspä KaustPV 19,09.

Korkeus: 1) Mia Känsäkangas KokkVei 155.

Kolmiloikka: 1) Anna Yrjänä HimU 9,78, 2) Tiia Kopsala KannU 9,54, 3) Nea Kopsala KannU 9,52.

Kuula: 1) Salla Koskimäki KaustPV 12,94, 2) Anna Yrjänä HimU 9,73, 3) Mia Känsäkangas KokkVei 8,84, 4) Essi Ylönen PerhKi 8,66, 5) Laura Puranen HimU 6,28, 6) Sanna Läspä KaustPV 4,96.

Keihäs: 1) Salla Koskimäki KaustPV 41,15, 2) Essi Ylönen PerhKi 33,73, 3) Sanna Läspä KaustPV 20,76, Kilpailun ulkopuolella: Kira Autio SiikalU 31,25.

1. kilpailupäivä:

P9:

40 m (17): 1) Atte Rautakoski KalajJu 6,91, 2) Markus Kyösti HimU 7,00, 3) Eemeli Jukkola LohtVei 7,04, 4) Niilo Hirvikoski KälvTa 7,08, 5) Viljami Törmänen KälvTa 7,10, 6) Riku Utriainen YlivKu 7,13.

1000 m (12): 1) Niilo Hirvikoski KälvTa 3.49,17, 2) Joonatan Jaatinen KalajJu 3.50,19, 3) Eemeli Jukkola LohtVei 4.04,19, 4) Riku Utriainen YlivKu 4.06,23, 5) Karri Tuominiemi HalsToi 4.15,10, 6) Jeremias Bäckman KalajJu 4.17,05.

Korkeus: 1) Viljami Törmänen KälvTa 110, 1) Markus Kyösti HimU 110, 3) Atte Rautakoski KalajJu 105, 4) Leevi Nissilä LohtVei 100, 4) Robin Knutar KokkVei 100, 6) Veeti Siirilä KälvTa 080.

Miniottelu (40 m/1000 m): 1) Hirvikoski Niilo KT 435, 2) Jaatinen Joonatan KaJu 405, 3) Jukkola Eemeli LoVe 392.

Miniottelu (40 m/korkeus): 1) Kyösti Markus HU 416, 2) Rautakoski Atte KaJu 409, 3) Törmänen Viljami KT 398.

Miniottelu (1000 m/korkeus): 1) Nissilä Leevi LoVe 243.

P10:

60 m: (+1.3) (7): 1) Iiro Eskola NivU 9,39, 2) Anton Luokkanen HimU 9,46, 3) Leo Rautio NivU 9,59, 4) Artturi Junnola KälvTa 9,82, 5) Vili Turpeinen LohtVei 10,02, 6) Oskari Peltokangas ToholU 10,10.

1000 m: 1) Elia Katajalaakso KannU 3.35,10, 2) Artturi Junnola KälvTa 3.36,75, 3) Leo Rautio NivU 3.46,62.

Korkeus: 1) Anton Luokkanen HimU 115, 2) Elia Katajalaakso KannU 110, 3) Oskari Peltokangas ToholU 100.

Kolmiloikka: 1) Leo Rautio NivU 7,94, 2) Oskari Peltokangas ToholU 7,59.

Kuula: 1) Jere Murto AlavVi 9,02, 2) Oliver Lastikka KannU 7,45, 3) Anton Luokkanen HimU 6,83, 4) Leo Rautio NivU 6,43, 5) Oskari Peltokangas ToholU 6,17, 6) Leevi Niininen VetU 5,97.

Keihäs: 1) Jere Murto AlavVi 41,98, 2) Oskari Peltokangas ToholU 24,77, 3) Leevi Niininen VetU 21,54, 4) Vili Turpeinen LohtVei 14,59.

P11:

60 m (16): 1) Riku Patana VetU 8,90, 2) Luka Kykyri KälvTa 8,95, 3) Aleksi Karekivi KalajJu 9,12, 4) Kimi Kaustinen KaustPV 9,44, 5) Eeli Kuutti KannU 9,46, 6) Jonne Läspä VetU 9,58.

1000 m: 1) Luka Kykyri KälvTa 3.23,78, 2) Elias Björkbacka VetU 3.32,18, 3) Julius Juola KalajJu 3.50,47, 4) Onni Heiskanen NivU 3.59,86.

Korkeus (7): 1) Kimi Kaustinen KaustPV 130, 2) Luka Kykyri KälvTa 125, 3) Eeli Kuutti KannU 120, 4) Tuomas Pirkola KälvTa 120, 5) Manuel Tuura KalajJu 120, 6) Eero Törmänen KälvTa 115.

Kolmiloikka: 1) Luka Kykyri KälvTa 8,67, 2) Kimi Kaustinen KaustPV 8,35, 3) Roope Rentola YlivKu 7,85.

Kuula (10): 1) Kimi Kaustinen KaustPV 8,18, 2) Ville Isokääntä AlavVi 8,01, 3) Luka Kykyri KälvTa 7,76, 4) Jami Turpeinen LohtVei 6,85, 5) Eero Törmänen KälvTa 6,70, 6) Jesse Seppälä YlivKu 6,47.

Keihäs (10): 1) Kimi Kaustinen KaustPV 31,99, 2) Luka Kykyri KälvTa 30,49, 3) Heikki Nuorala KalajJu 29,15, 4) Jesse Seppälä YlivKu 25,17, 5) Tuomas Pirkola KälvTa 22,86, 6) Ville Isokääntä AlavVi 20,69.

P12:

60 m: (+0.3): 1) Atte Salminen KaustPV 8,64, 2) Aaro Kangas KälvTa 8,73, 3) Peetu Mastokangas YlivKu 9,08, 4) Lauri Niininen VetU 9,12, 5) Teemu Simoinen HalsToi 9,23, 6) Onni Palola NivU 9,70.

1000 m: 1) Lauri Niininen VetU 3.34,83, 2) Eetu Puurula KälvTa 3.38,20, 3) Santeri Kallio KälvTa 3.43,06.

200 m aj: (+1.0): 1) Lauri Niininen VetU 37,70.

Korkeus: 1) Teemu Simoinen HalsToi 130, 2) Onni Palola NivU 120, 3) Aaro Kangas KälvTa 115.

Kolmiloikka: 1) Atte Salminen KaustPV 9,19, 2) Aaro Kangas KälvTa 8,10, 3) Onni Palola NivU 7,35.

Kuula: 1) Niilo Torvi HimU 10,04, 2) Juuso Tuura HaapajKi 9,61, 3) Peetu Mastokangas YlivKu 8,64, 4) Onni Palola NivU 5,76.

Keihäs: 1) Teemu Simoinen HalsToi 37,69, 2) Lauri Niininen VetU 33,47, 3) Niilo Torvi HimU 32,28.

P13:

60 m (15): 1) Mahmoud Bakar VetU 8,23, 2) Joosef Ahmed VetU 8,25, 3) Elmo Jukkola LohtVei 8,54, 4) Joonas Pernu HimU 8,57, 5) Sisu Peltoniemi KaustPV 8,60, 6) Eemi Kinnunen HaapajKi 8,63.

1000 m (7): 1) Kasper Björkbacka VetU 2.58,97, 2) Mahmoud Bakar VetU 3.08,52, 3) Elmo Jukkola LohtVei 3.16,99, 4) Joonas Pernu HimU 3.26,62, 5) Urho Mäkinen NivU 3.36,75, 6) Tuukka Törnvall KalajJu 3.37,13.

200 m aj: (+1.0): 1) Elmo Jukkola LohtVei 34,54, 2) Eemeli Tarkka LohtVei 36,63, 3) Eetu Haasala LohtVei 37,66.

Korkeus: 1) Niko Kaustinen KaustPV 140, 2) Sisu Peltoniemi KaustPV 140, 3) Roni Luokkanen HimU 140, 4) Eetu Haasala LohtVei 125.

Kolmiloikka: 1) Elmo Jukkola LohtVei 9,98, 2) Niko Kaustinen KaustPV 9,60, 3) Eemeli Tarkka LohtVei 8,13, 4) Hannes Pirkola KälvTa 7,16.

Kuula: 1) Niko Kaustinen KaustPV 10,33, 2) Jere Seppälä YlivKu 9,10, 3) Eetu Haasala LohtVei 7,74, 4) Eino Niininen VetU 7,71, 5) Mikael Vanhala KälvTa 7,00.

Keihäs: 1) Roni Luokkanen HimU 36,91, 2) Niko Kaustinen KaustPV 35,61, 3) Eino Niininen VetU 33,13, 4) Tuukka Törnvall KalajJu 32,79, 5) Jere Seppälä YlivKu 32,03, 6) Eetu Haasala LohtVei 22,39.

P15:

100 m: (+1.4) (7): 1) Samuli Takkunen AlavVi 11,55, 2) Rasmus Remesaho ToholU 12,05, 3) Joona Ali-Haapala KaustPV 12,26, 4) Joonas Kyösti HimU 12,60, 5) Ilmari Kukko YlivKu 12,77, 6) Aapo Heiskanen NivU 12,82.

800 m: 1) Aapo Heiskanen NivU 2.24,33.

300 m aj: 1) Samuli Takkunen AlavVi 39,38, 2) Kristian Hautakoski AlavVi 43,52.

Korkeus: 1) Joonas Kyösti HimU 171.

Seiväs: 1) Lenni Yli-Kotila KannU 350, 2) Joonas Kyösti HimU 340, 3) Joona Ali-Haapala KaustPV 320.

Kolmiloikka: 1) Joonas Kyösti HimU 10,83.

Kuula: 1) Lenni Yli-Kotila KannU 13,21, 2) Joona Ali-Haapala KaustPV 10,92.

Keihäs: 1) Lenni Yli-Kotila KannU 56,89.

T9:

Pituus (8): 1) Inka Kähkölä LohtVei 3,21, 2) Siiri Ikäläinen YlivKu 3,03, 3) Siiri Joki-Erkkilä KalajJu 2,93, 4) Neea Rentola YlivKu 2,83, 5) Kiira Ságvári YlivKu 2,80, 6) Oona Yrjänä LohtVei 2,67.

Kuula (8): 1) Juulia Lahtinen LohtVei 5,61, 2) Neea Rentola YlivKu 4,55, 3) Siiri Joki-Erkkilä KalajJu 4,42, 4) Inka Kähkölä LohtVei 4,33, 5) Siiri Ikäläinen YlivKu 4,11, 6) Oona Yrjänä LohtVei 3,97.

Keihäs: 1) Juulia Lahtinen LohtVei 12,48, 2) Siiri Ikäläinen YlivKu 10,53, 3) Kiira Ságvári YlivKu 7,64, 4) Neea Rentola YlivKu 7,24, 5) Oona Yrjänä LohtVei 6,78.

Miniottelu (kuula/pituus): 1) Kähkölä Inka LoVe 317, Lahtinen Juulia LoVe 317, 3) Joki-Erkkilä Siiri KaJu 289.

Miniottelu (kuula/keihäs): 1) Lahtinen 349, 2) Rentola Neea YK 233, 3) Yrjänä Oona LoVe 199.

Miniottelu (pituus/keihäs): 1) Ikäläinen Siiri YK 228, 2) Ságvári Kiira YK 170, 3) Yrjänä Oona LoVe 147.

T10:

60 m (17): 1) Peppi Mastokangas YlivKu 9,42, 2) Eva Ferreira KalajJu 9,66, 3) Siiri Peltoniemi KälvTa 9,70, 4) Jemina Eskola KannU 9,71, 5) Lauriina Kortetmaa KannU 9,74, 6) Netta Kähtävä AlavVi 9,91.

1000 m: 1) Sandra Heikkilä KalajJu 3.53,01, 2) Mette Kanala HalsToi 4.01,44, 3) Ella Rajala KalajJu 4.02,46, 4) Mette Isosalo KälvTa 4.12,97, 5) Elsa Rentola YlivKu 4.21,07, 6) Jonna Keski-Vähälä KaustPV 4.46,22.

Pituus (14): 1) Jemina Eskola KannU 3,84, 2) Peppi Mastokangas YlivKu 3,66, 3) Lauriina Kortetmaa KannU 3,44, 4) Siiri Peltoniemi KälvTa 3,44, 5) Eva Ferreira KalajJu 3,43, 6) Mette Isosalo KälvTa 3,40.

Kiekko (8): 1) Lauriina Kortetmaa KannU 13,77, 2) Jemina Eskola KannU 12,15, 3) Netta Kähtävä AlavVi 10,94, 4) Hilda Heikkilä KalajJu 10,83, 5) Peppi Mastokangas YlivKu 10,63, 6) Elsa Rentola YlivKu 9,65.

T11:

60 m (12): 1) Livia Kähtävä AlavVi 8,87, 2) Laura Aho ReisjPi 8,94, 3) Aurora Sormunen KannU 9,26, 4) Sini Takkunen AlavVi 9,35, 5) Iida Anttila NivU 9,49, 6) Eerika Parpala KälvTa 9,54.

1000 m: 1) Iida Anttila NivU 3.55,22, 2) Laura Aho ReisjPi 4.02,30, 3) Malla Hämäläinen YlivKu 4.23,70.

Seiväs: 1) Klaara Kivistö KalajJu 250, 2) Kaisa Kyösti HimU 200.

Pituus (12): 1) Laura Aho ReisjPi 4,63, 2) Livia Kähtävä AlavVi 4,62, 3) Vanessa Pöyhönen VetU 3,87, 4) Kaisa Kyösti HimU 3,72, 5) Riialiina Kiljala YlivKu 3,72, 6) Eerika Parpala KälvTa 3,67.

Kiekko: 1) Livia Kähtävä AlavVi 26,53, 2) Anni Syväkoski KaustPV 21,02, 3) Laura Aho ReisjPi 17,46, 4) Telma Tuorila HimU 13,77, 5) Lotta Puranen HimU 12,39.

T12:

60 m (18): 1) Vanessa Store KälvTa 8,53, 2) Jenniina Tuura KalajJu 8,73, 3) Frida Isojärvi KalajJu 8,76, 4) Aava Raudaskoski KokkTU 9,00, 5) Viivi-Leena Kari VetU 9,12, 6) Aada Eskola NivU 9,15.

1000 m: 1) Elmiina Katajalaakso KannU 3.40,58, 2) Fiia Niemelä KalajJu 3.54,84, 3) Minka Mäkitalo KannU 3.54,98.

200 m aj: (+1.5): 1) Vanessa Store KälvTa 35,07, 2) Minka Mäkitalo KannU 40,71, 3) Fiia Niemelä KalajJu 42,23, 4) Helmi Jauhiainen ReisjPi 43,32.

Pituus (11): 1) Vanessa Store KälvTa 4,41, 2) Aada Eskola NivU 4,15, 3) Aava Raudaskoski KokkTU 4,04, 4) Minka Mäkitalo KannU 3,87, 5) Frida Isojärvi KalajJu 3,75, 6) Jenniina Tuura KalajJu 3,75.

Kiekko: 1) Helmi Jauhiainen ReisjPi 23,20.

T13:

60 m (8): 1) Essi Koivisto VetU 8,46, 2) Vilma Knutar KokkVei 8,61, 3) Aamu Uusitalo HimU 8,85, 4) Anna Lukkarila KannU 8,90, 5) Oona Anttila VetU 8,91, 6) Sara Patana VetU 9,08.

1000 m: 1) Enni Isosaari KälvTa 3.36,85.

200 m aj: (+1.5): 1) Kiia Anttila KälvTa 35,64, 2) Vilma Knutar KokkVei 37,06.

Seiväs: 1) Aamu Uusitalo HimU 311, 2) Elli Siirilä VetU 240.

Pituus: 1) Vilma Knutar KokkVei 4,66, 2) Essi Koivisto VetU 4,35, 3) Anna Lukkarila KannU 4,29, 4) Oona Anttila VetU 4,26, 5) Sara Patana VetU 4,08, 6) Emilia Ilola KannU 3,80.

Kiekko: 1) Saana Koskimäki KaustPV 33,92, 2) Sara-Maria Korpela KannU 19,14, 3) Jonna Järvelä KaustPV 17,48.

T15:

100 m (11): 1) Aada Määttälä ToholU 12,79, 2) Vilma Vesaluoma YlivKu 13,45, 3) Terhi Junno YlivKu 13,52, 4) Fanni Jämsä YlivKu 13,72, 5) Anna Yrjänä HimU 13,85, 6) Salla Koskimäki KaustPV 13,89.

800 m (8): 1) Milla Utriainen KaustPV 2.35,46, 2) Assi Hakala HimU 2.37,19, 3) Anni Niku NivU 2.41,47, 4) Siiri Aho YlivKu 2.41,63, 5) Emma Mäkinen NivU 2.43,23, 6) Iida Rautio NivU 2.43,71.

300 m aj: 1) Alisa Lavander KalajJu 55,78, 2) Sanni Vuollet KalajJu 55,83.

Pituus: 1) Aada Määttälä ToholU 5,02, 2) Salla Koskimäki KaustPV 4,77, 3) Mia Känsäkangas KokkVei 4,62, 4) Anna Yrjänä HimU 4,27, 5) Tiia Kopsala KannU 4,25, 6) Nea Kopsala KannU 4,09.

Kiekko: 1) Julia Keski-Vähälä KaustPV 31,55, 2) Tiia Kopsala KannU 30,02, 3) Anna Yrjänä HimU 25,33, 4) Milla Luoma-Tokoi KannU 19,19.

#