Kulttuuri

"Teku" järjestää juhlakonsertin Akustiikassa teknikoiden ja insinöörien kunniaksi – "On syytä juhlia avoimena kansanjuhlana juhlakonsertin muodossa ja myös vapun hengessä"

Kuvassa "Teku tää on elämää" -konsertin suunnitteluryhmä: edessä vasemmalta Sariina Vierimaa, Minna Vörlin, Milla-Maria Koskela, takarivissä vasemmalta Hannu Merilehti, Keijo Nivala, Timo Rautiainen ja Taneli Voltti.
Kuvassa "Teku tää on elämää" -konsertin suunnitteluryhmä: edessä vasemmalta Sariina Vierimaa, Minna Vörlin, Milla-Maria Koskela, takarivissä vasemmalta Hannu Merilehti, Keijo Nivala, Timo Rautiainen ja Taneli Voltti. Kuva:

Ylivieskan teknillinen oppilaitos "teku" järjestää Kulttuurikeskus Akustiikassa Teku Tää on elämää -juhlakonsertin tulevana vappuaattona. Tarkoitus on juhlistaa viimeisen neljänkymmenen vuoden aikana Ylivieskassa valmistuneita teknikoita ja insinöörejä. Heitä on valmistunut noin 3 300.

– Tätä on syyt

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä