”Olen viime aikoina tehnyt nojatuolipyhiinvaellusta Roomaan”, kirjoittaa Eeva-Kaisa Laakko Tapulin juurelta -kirjoituksessaan
”Ei se ole äiti vaan herra Alzheimer”, Elise Lappea-Alavuotunki joutui myöntämään – Kuolema oli pitkän sairauden jälkeen lopulta helpotus
Muualta Hillasta: Lapsen sairaus kasvatti Saija Tokoista leijonaemon ― "Olen vasta nyt hyväksynyt, että tein tarpeeksi ennen Sofian kuolemaa"
Kunnanjohtaja Vahteala kommentoi hallinto-oikeuden ratkaisua: ”Ihan rauhallisin mielin tässä tilannetta katsotaan”
Ylivieskassa paljastui poikkeuksellinen rikosvyyhti: Miehet myivät alkoholia ylihintaan heikossa asemassa oleville
Raudaskylän Kristillinen Opisto vaihtaa nimeään: ”Monilla ihmisillä on vahva ennakkoasenne kristillisiä oppilaitoksia kohtaan”
Valtuusto vielä evakkoon: Alavieskan kunnantaloa remontoitu kymmenen vuotta - Katso tästä mitä se on maksanut
Ylivieskasta listalle mahtui vain yksi nimi – keskustan aluetoimikunta esittää viittä ehdokasta jokilaaksoista eduskuntavaaliin
Kaikki kissat rekisteriin: ”On hävettävää, että eletään 2020-lukua ja edelleen on kissoja, joilla ei ole omistajia”
Raudaskylän Kristillinen Opisto vaihtaa nimeään: ”Monilla ihmisillä on vahva ennakkoasenne kristillisiä oppilaitoksia kohtaan”